Megbízható ablak

Redőny beépítés

Amikor otthonunk komfortját és biztonságát szeretnénk növelni, a redőny beépítése kiváló választás lehet. Ez a modern árnyékoló eszköz nemcsak hogy javítja az energetikai hatékonyságot és véd a külső zajoktól, de esztétikailag is emeli ingatlanja értékét. Legyen szó hagyományos kézi vagy modern motorizált változatról, a Megbízható Ablak termékei között mindenki megtalálhatja a saját igényeinek tökéletesen megfelelő rolót.

A redőnyök beépítése során kiemelt figyelmet fordítunk a precizitásra és a szakértelemre. Függetlenül attól, hogy műanyag vagy alumínium lamellás rendszert választ, szakembereink gondoskodnak a tokok, vezetősínek szakszerű felszereléséről, valamint az elektromos redőny végállásának beállításáról is. Ezzel garantáljuk a hosszú távú megbízható működést.  Az okos otthon rendszerekkel pedig még kényelmesebben irányíthatjuk redőnyeinket, akár távolról is, ami mindennapjainkat teszi egyszerűbbé és stresszmentesebbé.

Redőny felszerelés - Minden, amit tudni kell

A redőny felszerelése egy olyan folyamat, ami számos műszaki lépést és szakértelmet igényel. A redőny gyártási folyamatának az első lépése a redőnytok összeállítása, amelybe a lamellák és további alkatrészek kerülnek, mint például a tárcsa, az acél tengely, a feltolásgátló, a mobil szúnyogháló és esetleg a csőmotor. 

További részletes információért hívja szakértő kollégánkat a +36-70-940-47-25ös telefonszámon, ahol azonnal kaphat segítséget a megfelelő redőny típus kiválasztásában.

Redőny beépítési hibák

A redőny beépítése során akaratlanul is hibázhatunk, legyünk akár tapasztalt szakemberek, akár lelkes otthoni barkácsolók. Ezek a szerelési hibák komoly fejfájást okozhatnak vagy akadályozhatják a roló helyes működését, némely esetben még akár lehetetlenné tehetik a redőny felszerelését is.

Az alábbiakban bemutatunk néhány beépítéssel kapcsolatos problémát:

Ferdén felszerelt redőny:

A redőny szerelés egyik alapszabálya, hogy a tokot pontosan és egyenesen kell az ablakhoz rögzíteni. A ferdén felszerelt redőnynél gyakori probléma lehet az, hogy a ferdeség miatt az alkatrészek egyenetlen terhelésnek vannak kitéve, ami előbb vagy utóbb az árnyékoló gyorsabb elhasználódásához vezethet. Ez különösen a mozgó alkatrészekre igaz, mint a lamellák és a vezetősínek, amelyek a helytelen beállítás következtében kophatnak, deformálódhatnak vagy akár el is törhetnek. Ezért kiemelten fontos, hogy a redőnyök és azok lefutói is pontosan, szakszerűen legyenek beállítva, hogy elkerüljük a károsodásokat és biztosítsuk a redőnyök hosszú élettartamát.

Elvakolt lefutók:

Bár ez nem kimondottan beépítési hibának számít, de azért érdemes és kell is róla beszélni. Amikor redőnyt szereltetünk ablakainkra, mindegy hogy az külsőtokos, vakolható tokos vagy éppen belső tokkal rendelkezik, az esetek 80-90%-ában a szigetelést végző cég akár tudatosan, akár véletlenül, de rászigetelnek a redőny lábaira vagy a szerelő fedélre. A lefutók kamrás szerkezete úgy van kialakítva, hogy azok szélein lehessen megcsavarozni és rögzíteni a nyílászárókhoz. Ilyenkor ha a rögzítési pontok beburkolásra kerülnek, akkor sajnos a lábakat nem lehet lecsavarozni, csak a szigetelés vissza bontásával.

Nagyobb a redőny mérete, mint amit bír

A redőny tervezésekor fontos figyelembe venni, hogy az adott típusú roló mennyire terhelhető. Minden egyes redőnyalkatrész, mint a lamellák, a feltolásgátló féderek, a tengelyek és a csapágyak, csak meghatározott terhelést képesek elviselni. A gyártók ezért szabják meg a redőnyök maximális és minimális méreteit. Például egy műanyag redőny esetében, bár technikailag megvalósítható lehet egy 160 x 240 cm-es méret, hosszú távon mégis problémákat okozhat. Ellenben, ha ugyanez komplett alumínium redőnyből van legyártva, akár motorizált kivitelben is, akkor sokkal stabilabb és megbízhatóbb lesz. Ez a probléma gyakran visszavezethető a szakmai tudás hiányára, vagy arra, hogy a „szakember” nem veszi figyelembe a mérethatárokat, hanem inkább a gyors haszonszerzés reményében nem tájékoztatja megfelelően a megrendelőt. Hiszen egy műanyag redőny jóval olcsóbb, mint egy alumínium redőny.

Külső redőny szerelése

A külső redőny felszerelésekor a pontos és szakszerű munkavégzés döntő jelentőséggel bír az árnyékoló hosszú távú használhatósága és megbízhatósága szempontjából. Az első lépés a külső tokos redőny típusának megismerése, hiszen több típus létezik, mi is több fajtát fogalmazunk. 

Kínálatunkban elérhető a hátul nyitott Lindab tokos műanyag redőny, valamint a vakolható tokos alsó szerviz nyílással rendelkező és az alumínium redőny aminek a teljes eleje levehető.

Ahhoz, hogy a redőny zökkenőmentesen működjön, létfontosságú a gurtni furatának helyes kialakítása. Ha a furat nem pontos vagy a gurtni akadályokba ütközik, az súrlódást okozhat. Ez megnehezíti a redőny mozgatását és elősegíti a gurtni gyors kopását és hosszú távon akár az elszakadását is eredményezheti.

A redőny gurtni furat kialakítása

A redőny tervezésekor kiemelt figyelmet kell fordítani a gurtni furat helyes kialakítására, hiszen ez alapvetően befolyásolja az árnyékoló sima működését. 

Ha az ablaktok nincs megfelelően kifúrva, akkor a tokban lévő zártszelvény, fém vagy fa a zsinór szakadását okozhatja a súrlódás hatására. Az hogy a furatot hol vezetjük be az redőny típusonként változhat, lehet felső és alsó bevezetés is. 

A megfelelő furat kialakítása lehetővé teszi, hogy a redőny mozgatása könnyű legyen és így a redőnygurtni élettartama is hosszabb lesz.

Egy jó furat kialakítása a tervezésen és a szakmai felkészültségünkön múlik. 

Akkor van könnyű dolgunk, ha az ablakkeret kívülről minimum 6-7 cm-es szabad tokkal rendelkezik vagy esetleg toktoldó van az ablakon, mert ebben az esetben egy 16-os fúróval át tudjuk fúrni az ablakot és a lapos gurtnit teljesen szemből át tudjuk fűzni a kifúrt lyukon.

Zsinóros bevezetésnél mindenképpen alkalmazni kell a rugós redőny zsinór bevezetőt, mivel ezzel kis eszközzel csökkenteni tudjuk a zsinór súrlódását, nem beszélve arról hogy például fa ablakoknál vagy ott ahol nem tudunk egyenes furatot készíteni, akár szögbe is bevezethető a redőnyzsinór.

A redőny összeszerelése és felrögzítése

Miután kifúrtuk az ablak tokját, jöhet a külső redőny szakszerű összeszerelése.  Az első lépésben készítsük el a redőny lábak furatait, majd hajtsuk be a csavarokat a lefutók kamrás részeibe. 

Aztán toljuk rá a síneket a redőny tokvégeire. Majd következhet a redőny felszerelése, figyelve a vízszintes és függőleges mértékek pontos beállítására, hogy a redőny tökéletesen illeszkedjen az ablakra. 

A rögzítés után a csavarokat olyan színű tükör gombokkal takarjuk el, mint amilyen a redőny, így biztosítva az esztétikus megjelenést.

Rólunk mondták

Csatlakozzon Ön is elégedett ügyfeleink közé!

redony szereles arak

Kérjen ingyenes árajánlatot!

"*" a kötelező mezőket jelöli

Kérjük, csatoljon képeket a tervezett nyílászárócseréről, hogy a legpontosabb ajánlatot adhassuk!
Dobd a fájlt ide, vagy
Engedélyezett fájl típusok: jpg, jpeg, png, docx, doc, xlsx, xls, pdf, zip., Max. file size: 4 MB.
    Adatvédelmi*

    Partnereink

    A Megbízható Ablak büszke arra, hogy kiváló beszállítóink és partnereink által szállított prémium minőségű alapanyagokkal tud dolgozni, így garantálva ügyfeleink számára a legmagasabb színvonalú nyílászárókat és árnyékolókat.

    Olyan neves gyártókkal működünk együtt, mint a GU, Aluplast, Salamander, Roto, Smart Home, Greenteq, Decco és Hoppe, biztosítva ezzel, hogy termékeink mindig a legmagasabb ipari standardoknak megfeleljenek.