Hatékony módszerek a redőnytokban megbújó denevérek ellen. Tudatos védekezés, biztonságos megoldások otthonra. Nem egyedi esetről van szó, amikor különböző élőlények valamilyen, mindennapi használati tárgyunkba, járművünkbe vagy otthonunkba költöznek be.
Ezek a kártevők és zavaró élőlények többnyire a maguk biztonsága érdekében fészkelik be magukat a nem kívánatos helyre. Így kerülhet poloska a konyhába, nyest az autóba, mosómedve a kukákba vagy éppen denevér a műanyag redőnytok területére.
De vajon a műanyag nyílászáróink redőnyének tokjába hogyan kerülnek be ezek a repülő bőregerek és hogyan védekezhetünk ellenük az olyan Tolna megyei településeken, mint Dombóvár, Bonyhád, Szekszárd, Bátaszék, Tamási, Iregszemcse, Nagymányok, Gyönk, Hőgyész, Paks, Dunaföldvár, Tolna, Nagydorog, Simontornya, Kurd, Kaposszekcső, Kocsola, Nagykónyi, Pincehely, Szedres, Báta, Dunaszentgyörgy, Bölcske vagy Madocsa?
Sajnos a probléma egyre nagyobb méreteket ölt már Magyarországon is. Sajnos a háztartások lakói csak onnan veszik észre ezt a jelenséget, hogy fura, kaparászó hangokat hallanak a műanyag redőnytok felől.
A szerelők sok esetben azt gondolják a redőnyszerelés hibás vagy a redőny felfogatás lazult meg és ezért költöznek be a kis betolakodók, ám sokszor nem erről van szó. A denevérek sajnos a jól működő és tökéletesen felszerelt külső tokos műanyag redőnyök 2-3 centiméteres kis résén is képesek átjutni.
Mi a megoldás a redőnytokban meghúzódó denevér problémára?
A megoldás viszont egyszerűbb, mint gondolnánk. A denevérek kilakoltatásához ugyanis elég a rolót fel-le húzogatni párszor, még onnan ki nem pottyan a befészkelt jószág. Ebben a folyamatban a műanyag redőny tisztítása is kulcsfontosságú lehet, mivel a mozgatás során a redőny lamellái között megragadt szennyeződések is eltávolíthatóak.
Ezután ő békésen és sértetlenül fog új lakóhely után kutatni, mi pedig megelőzhetjük az újabb bőr-szárnyasok betelepedését egy rolós szúnyogháló felszerelésével. Ez az eszköz ugyanis nem csak a repülő emlősök ellen, hanem a rovarok, pókok és ízeltlábúak ellen is védeni fog. A különféle védekezési taktikák alkalmazásával, mint például a szúnyogháló felszerelése, nemcsak a denevérek, hanem más kártékony élőlények ellen is hatékonyan védekezhetünk.
Fontos, hogy egyedül az utólagosan, minden redőnyre felszerelt, különálló rolós szúnyogháló felel meg erre a célra. Ennek az az oka, hogy ezeknek a kiegészítő eszközöknek a tokja fogja eltakarni a redőnypalást kijövetelénél lévő rést, ahol a denevérek ki-be járkálnak.
Ez a megoldás pedig a poloskákat és más, nem kívánatos rovarokat is távol fog tartani a lakásunktól. Így hát nem kell ezentúl sem ultrahangos riasztót vagy bolti irtó szereket használnunk. Illetve más károsító megoldáshoz sem kell folyamodnunk. Elegendő ezt az egyszerű, praktikus és humánus megoldást alkalmaznunk, ha ki szeretnénk lakoltatni a betolakodókat a műanyag redőny tokjából.